Podłoga w jodełkę – sposób na oryginalny wystrój wnętrza
Podłoga w jodełkę – sposób na oryginalny wystrój wnętrza

Jodełkowy wzór podłóg kojarzony jest przede wszystkim z PRL-em, ale w ostatnich latach wrócił do łask i przeżywa prawdziwy renesans. Projektanci coraz chętniej wykorzystują ten klasyczny wzór podłogi we wnętrzach w stylu nowoczesnym. W tym wpisie przybliżymy Ci różne sposoby układania podłogi w jodełkę oraz podpowiemy, czym się kierować przy wyborze materiałów.

czytaj całość »
Deska barlinecka czy panele – na który materiał podłogowy się zdecydować?
Deska barlinecka czy panele – na który materiał podłogowy się zdecydować?

Istnieje wiele rodzajów podłóg – to, który z nich wybierzemy, zazwyczaj warunkuje późniejsze możliwości aranżacyjne całego wnętrza. Kolor ścian, meble czy dodatki możemy zmienić w każdej chwili, lecz demontaż i wymiana podłogi na inną wiążą się z czasochłonnym remontem oraz zwiększonymi kosztami, dlatego wybierana jest ona z myślą o tym, że posłuży latami. Najczęściej wykorzystywanymi materiałami podłogowymi są lite drewno oraz jego pochodne. Sprawdź, czym charakteryzują się te rozwiązania i wybierz, które najbardziej będzie odpowiadało Twoim oczekiwaniom!

czytaj całość »
O podłogach hybrydowych...
O podłogach hybrydowych...

Podłogi hybrydowe są nowoczesnym połączeniem podłogi drewnianej z winylową. Warstwa użytkowa wykonana z prawdziwego drewna została połączona trwałą spoiną z rdzeniem mineralnym. Charakteryzują się trwałością, wytrzymałością i wodoodpornością.

czytaj całość »
Wybierz właściwy podkład

Podłogi pływające, takie jak panele laminowane, deska barlinecka (deska trzywarstwowa) czy podłogi winylowe wymagają zastosowania pod nimi podkładów podłogowych. Częstokroć są traktowane jako mało istotne i niewiele się różniące, przez co wybierane są niewłaściwie, co z kolei znacznie skraca żywotność całej podłogi. W tym wpisie opiszemy najważniejsze parametry podkładów podłogowych, takie jak komfort akustycznytermicznyogrzewanie podłogowe oraz trwałość podłogi.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl